KONTAKT

  • tel. +48 22 829 85 78

  • office@gardenofwords.eu

Środowisko i zmiany klimatu – w 2019 roku działania firm w obszarze CSR koncentrowały się głównie na tych kwestiach. Nieprzypadkowo! Jakie działania podejmowały firmy w 2019?

 

Działania CSR w 2019 CSR podsumowuje Iwony Michalczyk.:

 

W 2019 CSR zdominowały kwestie związane z wpływem zmian klimatu i środowiska na jakość naszego życia, walka z plastikiem, trend zero waste i circular economy.

 

 

Działania firm w tym obszarze to biznesowa konieczność, cały czas wzrasta również świadomość konsumentów i ich wrażliwość na kwestie zrównoważonego rozwoju i dbania o środowisko. Obok skrajnie radykalnych postaw pojawiają się wyważone głosy konsumentów, którzy oczekują od firm realnych działań, nie deklaracji. To już nie jest tylko domena ekoaktywistów. Zmiany klimatyczne to aktualnie jedna z głównych obaw społecznych, zwłaszcza wśród młodych osób. Odpowiedzialny biznes stara się odpowiadać na potrzeby, walcząc np. z plastikiem, który cały czas jest tematem numer jeden. Pojawia się coraz więcej regulacji i zaostrzeń przepisów dotyczących produktów i opakowań plastikowych. Konkretne działania zmierzające w tym kierunku podejmują zarówno sieci handlowe, branża FMCG, jak i modowa. Coraz więcej firm dąży do całkowitej eliminacji plastikowych odpadów, niepodlegających obiegowi zamkniętemu. Istotne, podobnie jak w poprzednim roku, były również wszelkie projekty wpisujące się w trend zero waste – firmy angażują się w działania związane ze świadomym kupowaniem, zużywaniem i niemarnowaniem żywności. To staje się priorytetem także dla największych sieci handlowych - komentuje Iwona Michalczyk dla proto.pl.

 

Wypowiedź dla proto.pl z 20.12.2019